دوشنبه 1 فروردين 1400, 6:09 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 1 - 2 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991200152 )

جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشکده علوم پزشکی نیشابور با حضور اعضای کمیته برگزار شد. در این جلسه نشریه hitplus مجوز انتشار گرفت.

به گزارش مفدا نیشابور، جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشکده علوم پزشکی نیشابور، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹، با حضور مهندس نعیم آبادی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده و رئیس کمیته ناظر بر نشریات،  مهندس جهان پاک عضو حقوقدان کمیته، مهندس شهبازی نیا مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه و دبیر کمیته ناظر بر نشریات و سایر اعضای کمیته در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی تشکیل شد.

در این جلسه با درخواست صدور مجوز نشریه hitplus به صاحب امتیازی زهرا رحمانی و سردبیری محدثه میرزائی بایگی موافقت شد.

همچنین سیدرضا مومن زاده، مدیر مسئول نشریه ohe این مسئولیت را به سبحان زاهدی واگذار نمود و دوره انتشار این نشریه از فصلنامه به گاهنامه تغییر یافت.

در ادامه جلسه، اعضای کمیته درباره نحوه صدور مجوز نشریه اعضا هیئت علمی گفتگو کردند و مقرر شد اعضای هیات علمی بتوانند با در نظر گرفتن چارچوب تخصصی فرهنگی علمی درخواست نشریه داشته باشند و در نشریه فعالیت کنند.

همچنین مقرر شد تا قبل از تشکیل کارگاه تخصصی نظرسنجی انجام شود و در برگزاری کارگاه آموزش عمومی نشریات با توجه به شرایط کرونا و رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در صورت امکان حضوری برگزار گردد.

گفتنی است جلسات کمیته ناظر بر نشریات در راستای اجرایی کردن دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر نشریات دانشگاهی برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید