دوشنبه 1 فروردين 1400, 6:04 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 1 - 2 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991200162 )
 

فضای مجازی باید تبدیل به فرصتی منطقی شود و با تلفیقی از منطق و احساس مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش مفدا نیشابور، کرسی آزاداندیشی با موضوع "فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت" با حضور مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی، روز چهارشنبه ۶ اسفندماه ۹۹، در محل سالن جلسات معاونت برگزار شد.

دکتر محمد آذینی، مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد و دکتر حسن ابراهیم پور، مدیر آموزش مجازی و آزمون های الکترونیک حضور داشتند و به ایراد سخن و تحلیل موضوع پرداختند.

در این جلسه موضوعاتی از قبیل پیام رسان ها، بازی ها، وابستگی به گوشی، تاثیر فضای مجازی بر کودکان و خانواده مطرح شد و بر مواردی چون شناخت، فرهنگ سازی و سواد رسانه ای تاکید گردید.

دکتر ابراهیم پور فضای مجازی را یک ابزار دانست و اتلاف وقت در فضای مجازی را یک دغدغه فرهنگی معرفی نمود و به لزوم سواد رسانه ای اشاره کرد.

دکتر آذینی عدم تعادل در استفاده از فضای مجازی را یکی از مشکلات اجتماعی دانست و گفت: فضای مجازی باید تبدیل به فرصتی منطقی شود و با تلفیقی از منطق و احساس مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد ادامه داد: مشکل ما در استفاده از فضای مجازی عدم فرهنگ سازی است و لازم است تا روی فرهنگ و ارتباط بین نسلی بیشتر کار شود و استفاده از فضای مجازی موجب وابستگی افراد نشود.

شایان ذکر است معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده مصمم است با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در برگزاری کرسی های آزاداندیشی، با همراهی دانشجویان، اساتید و کارکنان به انجام هرچه بهتر و بیشتر این مهم همت گمارد و به تعبیر حضرت آقا در ایجاد یک جریان سیال فکری با ارزش در جامعه نقش داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید