دوشنبه 1 فروردين 1400, 5:25 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 1 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991200158 )

 

دختران ورزشکار دانشکده علوم پزشکی نیشابور در بین 44 دانشگاه شرکت کننده در المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک وزارت بهداشت، عنوان پنجمی را به خود اختصاص داد.

به گزارش مفدا نیشابور، مهندس منصور نعیم آبادی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اعلام این خبر گفت: در اولین دوره المپیاد بازی های فکری و ورزش های الکترونیک دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تیم دختران ورزشکار علوم پزشکی نیشابور با کسب یک مدال طلا در رشته دوز سکه ای؛ رتبه ششم در رشته اتللو و رتبه دهم کشور در رشته دوز سکه ای در میان 44 دانشگاه شرکت کننده در این المپیاد رتبه پنجم کشور و رتبه اول دانشگاه های منطقه شمال شرق کشور را از آن خود نمود.
نعیم آبادی از رئیس اداره تربیت بدنی و تمامی دانشجویان شرکت کننده در المپیاد بازی های فکری و ورزش های الکترونیک قدردانی نمود و اظهار داشت: معاونت فرهنگی و دانشجویی از دانشجویان ورزشکار جهت حضور قدرتمند و موفق تیم های دانشکده در مسابقات وزارت بهداشت با برگزاری دوره های آموزشی حمایت می نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید