دوشنبه 1 فروردين 1400, 5:49 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 2 - 4 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991200183 )

مراسم اختتامیه جشنواره قرآن و عترت روز شنبه ۹ اسفند ۹۹ در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده بهداشت و پیراپزشکی با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور و دیگر مسئولان برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

به گزارش مفدا نیشابور، مراسم اختتامیه جشنواره قرآن و عترت روز شنبه ۹ اسفند ۹۹ در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده بهداشت و پیراپزشکی با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور و دیگر مسئولان برگزار شد.

مهندس منصور نعیم آبادی، معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان بیان کرد: جشنواره قرآن و عترت پس از یک سال زحمت و تلاش به پایان رسید و دانشکده علوم پزشکی نیشابور با حضور ۲۰۵۰ شرکت کننده در این جشنواره موفق به کسب افتخاری بزرگ شد.

نعیم آبادی ادامه داد: ۴۰۰۰ نفر استاد، دانشجو و کارمند در دانشکده علوم پزشکی نیشابور مشغول به فعالیت هستند که با ثبت نام بیش از ۵۰ درصد ظرفیت دانشکده، پیشرفتی ۴ برابری در تعداد ثبت نام کنندگان در بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت داشتیم و برای اولین بار دانشکده علوم پزشکی نیشابور به عنوان دانشگاه اول در میزان رشد رتبه اعلام شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی گفت: در این دوره از جشنواره ۷۴ هزار نفر رشته مشارکت خود را نهایی کردند که از این تعداد ۵۱۴ نفر از ۵۳ رشته در ۷ بخش حائز رتبه شدند و دانشکده علوم پزشکی نیشابور ۱۴ مقام کشوری را از آن خود کرد.

"نعیم آبادی" با اشاره به ثبت نام ۲۰۵۲ نفر در جشنواره تصریح کرد: تعداد ۱۶۳۸ کارمند، ۸۲ استاد و ۳۳۲ دانشجو در این دوره از جشنواره قرآنی هدهد ثبت نام کردند که با رشد ۵ برابری نسبت به پارسال ۸۶ نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

وی در پایان از زحمات و حمایت‌های رئیس دانشکده، معاونین، مدیران و همه همکاران، اساتید و دانشجویانی که در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی حمایت و شرکت نمودند، تشکر کرد.

شخصیت انسان های والامقامی چون حضرت زینب (س) سند محکمی بر حقانیت مکتب نورانی اسلام و مذهب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است

در ادامه این مراسم رئیس اداره تبلیغات اسلامی با عرض تسلیت رحلت حضرت زینب (س)، به شخصیت والای ایشان اشاره نمود و گفت: بی شک حضرت زینب کبری (س) تربیت یافته مکتب قرآن و عترت است و مکتب قرآن و عترت مفتخر است که در پرورش شخصیت عظیم الشانی چون حضرت زینب کبری (س) نقش آفرینی کرده است.

حجت الاسلام جوانشیری ادامه داد: شخصیت انسان های والامقامی چون حضرت زینب (س) سند محکمی بر حقانیت مکتب نورانی اسلام و مذهب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و قرآن و عترت توان تربیت انسانهای بزرگی چون حضرت زینب (س) را داشته و این توان هنوز پابرجاست و اینک سرنوشت این مکتب نورانی به دست ماست و باید از این ظرفیت به قدر کفایت استفاده کنیم.

حجت الاسلام جوانشیری از عملکرد دانشکده علوم پزشکی نیشابور در تبلیغ و ترویج مفاهیم قرآنی ابراز خرسندی کرد و اذعان داشت: اگر از دریچه یک نهاد علمی مثل دانشگاه و دانشگاهیان به آموزه های دینی و قرآنی و مفاهیم الهی نگاه شود، قطعا در حوزه های فردی، خانوادگی، اجتماعی، مدیریتی و سیاسی برکاتی را برای جامعه اسلامی و کشور عزیزمان ایران به همراه خواهد داشت.

وی همچنین اظهار کرد: جشنواره قرآن و عترت و ورود جامعه دانشگاهی به عنوان جامعه متفکر و فرهیخته به عرصه مباحث قرآنی و معنوی انسان را نسبت به آینده امیدوار می کند.

نماینده شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور به مراتب انس با قرآن اشاره نمود و گفت: انس با قرآن مقدمه ای است تا انسان بتواند به زندگی خود رنگ الهی بدهد و راه رسیدن به نتیجه استقامت است و مقدمه استقامت انتخاب راه منطقی و عقلانی است که با چراغ هدایت آیات الهی این مسیر را بپیمایید.

حجت الاسلام قربانی ادامه داد: ان شاء الله این توفیق عنایت شود که در مسیر عترت و قرآن باشیم و برکت آن را در زندگی فردی و اجتماعی خود بیشتر ببینیم.

حسن ختام این مراسم اهدای لوح تقدیر به برگزیدگان جشنواره و اجرای گروه تواشیح بود.

مقام آورندگان مرحله کشوری در دانشکده علوم پزشکی نیشابور به شرح ذیل می باشد:

در بخش ادبی: محمدحسین محمدی نژاد

در بخش معارف اسلامی: مهدی الهیان، سمانه مصدق نیشابوری، رباب دهقانی، سمانه حسین آبادی، حمیدرضا تدین، علیرضا فرهادی، فاطمه درودی، مصطفی مومنی، محبوبه چمبری، فاطمه سلطان صارمی راد

در بخش ادبی: فاطمه چزگی، حمیدرضا قهرمانی

در بخش ویژه: سیدیاسین قاضی

جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید