دوشنبه 1 فروردين 1400, 6:16 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 1 - 2 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991200163 )

اداره رفاه دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور اطلاعیه‌ای در رابطه با بیمه حوادث دانشجویان صادر کرد.

به گزارش مفدا نیشابور، به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند:

 کلیه دانشجویان در زمان اشتغال به تحصیل در دانشکده علوم پزشکی نیشابور تحت پوشش بیمه حوادث دانشجویی می باشند و در صورت بروز حادثه (چه در محل دانشکده و چه در خارج از دانشکده) می توانند از خدمات بیمه حوادث دانشجویی استفاده نمایند.

لذا دانشجویان محترم می بایست در صورت بروز حادثه، جهت استفاده از خدمات بیمه حوادث، حداکثر ظرف مدت ده روز با ارائه مدارک به معاونت فرهنگی دانشجویی مراجعه نمایند.

ضمنا تحویل فیش هزینه کرد درمان، فرم های بیمه حوادث و اطلاعات دانشجوی صدمه دیده شامل نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، رشته تحصیلی، کد ملی، تاریخ حادثه و عضو آسیب دیده الزامی می باشد.

تذکر مهم : در صورت تاخیـر در ارائه مدارک، شرکت بیمه هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت غرامت بیمه شده را ندارد.

مدارک مورد نیاز جهت پرداخت خسارت:

الف) تکمیل فرم اعلام خسارت در مهلت مقرر

ب) اصل بیمه نامه

ج) اصل یا فتوکپی برابر اصل گزارش مشروح حادثه از مراجع ذیصلاح با ذکر نحوه، علت، تاریخ،و چگونگی وقوع حادثه

د) شناسنامه و کارت ملی

ه) خلاصه رونوشت وفات و گزارش پزشکی قانونی (درصورت فوت)

و) اصل صورت هزینه های پزشکی پرداخت شده و نوار و رادیوگرافی های مربوطه

تعهدات بیمه گر:

فوت بر اثر حادثه   ۳۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال

نقص عضو و از کار افتادگی براثرحادثه      ۳۵۰۰۰۰۰۰۰ریال

هزینه های پزشکی بر اثر حادثه ۷۰۰۰۰۰۰۰ریال

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید