دوشنبه 1 فروردين 1400, 6:27 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 2 - 3 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991000131 )

انتخابات انجمن علمی دانشجویی کشوری در رشته فناوری اطلاعات سلامت با حضور دبیران ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی به صورت مجازی برگزار شد و "زهرا رحمانی"، دبیر انجمن فناوری اطلاعات سلامت دانشکده علوم پزشکی نیشابور به عنوان عضو اصلی شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری انتخاب شد.

به گزارش مفدا، انتخابات انجمن علمی دانشجویی کشوری در رشته فناوری اطلاعات سلامت  روز پنجشنبه چهارم دی ماه در فضای مجازی با حضور دبیران بیست دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
اسامیِ کاندیداهای  سومین دوره انتخابات شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری فناوری اطلاعات سلامت:

پوریا افشاری‌فرد، مرضیه باریز، امیر احسان حیدری، زهرا رحمانی، فرحان عسگری، شراره غریبی، مقداد قدرتی، مرضیه محمدپور و حسین ولی‌زاده به عنوان کاندیداهای سومین دوره انتخابات شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری در بخش فناوری اطلاعات سلامت معرفی شدند.

با مشارکت دانشجویان ۲۰ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تهران، یزد، اهواز، اردبیل، کرمان، لرستان، بیرجند، شاهرود، شیراز، همدان، آبادان، نیشابور، ارومیه، زابل، ایران، تربیت حیدریه، مازندران، وارستان و مشهد در این انتخابات در نهایت نتایج نهایی انتخابات سومین دوره انجمن علمی دانشجویی کشوری در بخش فناوری اطلاعات سلامت به شرح زیر اعلام شد

نتایج نهایی انتخابات سومین دوره انجمن علمی دانشجویی کشوری فناوری اطلاعات سلامت:

۱ فرحان عسگری
۲ حسین ولی‌زاده
۳ زهرا رحمانی
۴ مرضیه محمدپور
۵ مرضیه باریز
۶ شراره غریبی
۷ پوریا افشاری‌فرد (دورِ دوم)

اعضای علی‌البدل:

۸ امیراحسان حیدری (دورِ دوم)
۹ مقداد قدرتی

لازم به ذکر است پیش از برگزاری انتخابات انجمن علمی دانشجویی کشوری در بخش فناوری اطلاعات سلامت، روز چهارشنبه سوم دی ماه سومین نشست انتخاباتی انجمن علمی دانشجویی کشوری به صورت مجازی با حضور مهدیه پرند، رئیس اداره انجمن‌های علمی- دانشجویی وزارت بهداشت و دبیران انجمن علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجازی برگزار شد.

پخش کلیپ نشست های سال گذشته انجمن های علمی دانشجویی کشوری، بررسی اساسنامه انجمن های علمی دانشجویی، معرفی دبیران انجمن علمی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی به همراه تصاویر آنها و پخش موشن گرافیک با موضوع فعالیتهای انجمن های علمی در دانشگاههای علوم پزشکی از جمله برنامه های این نشست مجازی بود.

 همچنین در ادامه برگزاری این نشست، روز پنجشنبه چهارم دی ماه و ساعاتی قبل از برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشجویی کشوری در بخش فناوری اطلاعات سلامت، حاضران در نشست در قالب وبینار، در  خصوص عملکرد دومین دوره شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی کشوری فناوری اطلاعات سلامت بحث و تبادل نظر کردند.

پخش نماهنگ از برگزاری انتخابات سالهای گذشته، سخنرانی کاندیداها و اعلام برنامه های آنها در صورت برگزیده شدن در انتخابات و در نهایت برگزاری انتخابات شورای مرکزی انجمن علمی کشوری در بخش فناوری اطلاعات سلامت از جمله برنامه های این نشست بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید