دوشنبه 1 فروردين 1400, 5:10 ب ظ

Untitled 2

کانون قرآن و عترت

عملکرد نوروز1400

کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

نشانه های شایع ویروس کرونا

به گزارش وب دا، ویروس جدید کرونا می تواند نه تنها بر سالمندان بلکه بر افراد زیر سن ۵۰ سال نیز تاثیری جدی داشته باشد و در این میان جوانان شکست ناپذیر نیستند و ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها آنها را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این زمینه گفت: علیرغم همه ی توصیه ها و تأکیدهای انجام شده که ماندن در خانه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل شیوع بیماری کرونا است، متأسفانه بی توجهی برخی از شهروندان و عدم رعایت توصیه های فوق به چشم می خورد و در این میان نوجوانان و جوانان توصیه ها را کمتر مد نظر قرار می دهند.

دکتر محمدرضاداوریان با اشاره به این که توجیه جوانان در این مساله بی خطربودن این ویروس برای گروه سنی جوان می باشد تاکید کرد که: طبق هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ویروس جدید کرونا می تواند برای هفته ها جوانان را در بیمارستان بستری کرده و یا حتی موجب مرگ آنها شود.

دکتر داوریان خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان در صورت ابتلا و با وجود بهبودی می توانند ناقل خطرناک این بیماری برای افراد مسن تر خانواده باشد.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به این که رعایت نکردن توصیه ها و تأکید های  فوق توسط نوجوانان و جوانان می تواند شرایط کنترل بیماری را مشکل تر و طول دوره بیماری را طولانی تر نماید گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناکتر است و این به معنی مصون بودن نوجوانان و جوانان در مقابل بیماری نیست.

دکتر داوریان در ادامه مجدداً به هشدار دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در مورد مصون نبودن جوانان در برابر بیماری کرونا اشاره نمود و گفت: هرچه از عمر ویروس کرونا بیشتر می‌گذرد آسیب‌های آن بهتر شناسایی می‌شوند و این هشدار طبق یافته‌های جدید در مورد ویروس کرونا است.

دکتر داوریان در پایان به نوجوانان و جوانان یادآوری نمود: عدم رعایت توصیه های بهداشتی نشانه شجاعت و نترس بودن نیست بلکه خودداری از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب‌پذیر است که شجاعت جوانان و نوجوانان را نشان می دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: در خانه ماندن و فاصله اجتماعی که از راهکارهای مهم مقابله با شیوع بیماری کرونا است توسط نوجوانان و جوانان عزیز ما رعایت گردد و مراقب سلامت خود و دیگران باشند.

سال تولید مانع زدایی ها و پشتیبانی ها

ثبت نام وام تحصیلی

ثبت نام وام تحصیلی و مسکن

ثبت نام وام تحصیلی

(زمان مطالعه: 1 دقیقه) - ( کد مطلب: 13991200175 )

دومین جلسه شورای نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی با هدف تصمیم گیری در خصوص برگزاری کارگاه از سوی انجمن های علمی برگزار شد.

به گزارش مفدا نیشابور، دومین جلسه شورای نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی، روز یکشنبه ۱۰ اسفندماه ۹۹ در محل دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

این جلسه که با هدف تصمیم گیری در خصوص برگزاری کارگاه و تهیه چک لیست گزارش فعالیت های انجمن های علمی و ارسال به معاونت آموزش و پژوهش برگزار شد، معاون فرهنگی و دانشجویی، معاون آموزشی، معاون پژوهش، مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه، عضو هیئت علمی و دبیر انجمن پرستاری و کارشناس انجمن های علمی حضور داشتند.

در این جلسه، برگزاری کارگاه های مختلف از سوی انجمن های علمی برنامه ریزی شد و مقرر گردید در صورتی که مدرس دانشجو باشد می بایست ارائه طرح درس و مدرک مورد نیاز به تایید مدیر گروه رشته برسد.

همچنین ارائه درخواست ها و تایید مطالب علمی با مدیرگروه یا اساتید لزوما به صورت حضوری و در غیر این صورت از طریق ایمیل به استاد ارسال گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید